Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2024 Pazartesi

İngiliz ve Sırp taraftarlar birbirine girdi

EURO2024'te Gelsenkirchen'deki ilk maç öncesi Sırp ve İngiliz taraftarlar arasında çatışma çıktı. Kavgaya karışan 7 Sırp taraftar gözaltına alındı.

İngiliz ve Sırp taraftarlar birbirine girdi

Gelsenkirchen'de EURO2024'ün ilk maçı öncesinde Sırp ve İngiliz taraftarlar arasında çıkan çatışma, şehir genelinde geniş güvenlik önlemleri alınmasına neden oldu. Şehir merkezinde meydana gelen olaylarda polis, iki büyük taraftar grubunu ayırarak müdahale etti. Polis sözcüsü, geç saatlerde yaptığı açıklamada, çatışmalara Sırp ve İngiliz taraftarların karıştığını ve yedi Sırp taraftarın gözaltına alındığını belirtti. Bir Sırp taraftara ise "tehlikeli yaralama" suçlaması yöneltildi. İngiliz taraftarlar arasında gözaltına alınan olmadı.

Olayların neden çıktığı henüz bilinmiyor. Polis, çatışmanın arka planını araştırmaya devam ediyor. Sosyal medya platformu X'te paylaşılan videolarda, havada uçuşan sandalyeler ve kırık cam şişeler görüldü. WDR muhabiri, olay yerinde kan izleri bulunduğunu doğruladı.

UEFA tarafından 'yüksek riskli' olarak sınıflandırılmıştı

Dün akşam İngiltere ve Sırbistan arasında oynanan maç, UEFA tarafından yüksek riskli olarak sınıflandırılmıştı. Bu nedenle, maç sırasında düşük alkol oranlı bira satışı yapıldı. Hem Sırp hem de İngiliz taraftar gruplarının holiganizm geçmişi nedeniyle polis, şehirde geniş çaplı güvenlik önlemleri aldı. Maçı, Jude Bellingham'ın 13'üncü dakikada attığı tek golle İngiltere 1-0 kazandı.

Polis, stadyum çevresi ve şehir merkezinde geniş güvenlik önlemleri alarak olayların büyümesini engellemeye çalıştı. Ancak, çıkan çatışmalar, Avrupa Şampiyonası'nın başlaması öncesinde ciddi bir güvenlik zafiyeti olduğunu gösterdi. Bu durum, hem UEFA hem de yerel yetkililer tarafından daha sıkı önlemler alınması gerektiğini bir kez daha ortaya koydu.

Geri Dön 17 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN