Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2024 Pazartesi

İki Ganalı kız çocuğu, 20 kişilik grubun ırkçı saldırısına uğradı

Almanya'da Mecklenburg-Vorpommern'e bağlı Grevesmühlen'de, 8 ve 10 yaşlarındaki iki Ganalı kız çocuğuna yaklaşık 20 kişilik bir grup ırkçı saldırıda bulundu.

İki Ganalı kız çocuğu, 20 kişilik grubun ırkçı saldırısına uğradı

Rostock Emniyet Müdürlüğü, 8 yaşındaki kızın yüzüne tekme atıldığını ve ebeveynlerinin de kavgaya karıştığını belirtti. Baba yaralanırken, polis olay yerine geldiğinde bir kişinin mağdurlara yabancı düşmanı hakaretler ettiğini kaydetti. Yaralanan kız çocuğu ve baba hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Siyasilerden tepki yağdı

Mecklenburg-Vorpommern Eyaleti Başbakanı SPD'li Manuela Schwesig, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, nefret ve kışkırtmanın toplumumuzu zehirlememesi gerektiğini vurguladı. Schwesig, "Grevesmühlen'de gençlerin iki Ganalı kıza yönelik acımasız saldırısı karşısında dehşete düştüm. Yaralı kız 8 yaşında, benim kızım kadar küçük. Nefret ve ajitasyonun toplumumuzu zehirlemesine, şiddetin çocuklarımızı tehdit etmesine izin vermemeliyiz" ifadelerini kullandı.

Yeşiller Partili Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock da ırkçı saldırıya tepki gösterdi. Sosyal medayda paylaşımda bulunan Bakan Baerbock, "Çocuklara saldırmak için ne kadar nefret dolu olmanız gerekir? Irkçılık insanlık dışı ve toplumumuzu bölmek istiyor. Buna karşı çıkmak, ister okulda, ister işte, ister sporda olsun, her gün hepimiz için bir görev" dedi.

SPD'li Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser de saldırıya tepki gösterdi.

Geri Dön 17 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN