Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

Hükûmet Telekom'daki hisselerini azaltıyor: Gelir demiryollarına aktarılacak

Federal hükûmet, Telekom'daki hisselerini azaltıyor. KfW, milyarlarca avro değerindeki hisse paketi sattığını duyurdu. Satıştan elde edilecek gelir, Deutsche Bahn'a aktarılacak.

KfW, DAX endeksinde yer alan Telekom'un 110 milyon hissesini kurumsal yatırımcılara satacak ve bu satıştan yaklaşık 2,5 milyar avro elde edilmesi bekleniyor. Maliye Bakanlığı, bu satışın sorumlu bir özelleştirme politikası kapsamında yapıldığını belirtti. Devlet ve KfW, Telekom'un önemli hissedarları olmaya devam edecek.

Satış sonrası, devletin Telekom'daki doğrudan ve dolaylı hissesi yüzde 27,8'e düşecek. KfW, yılın ikinci çeyreğinde de 22,4 milyon hisse satmıştı.

Gelir Deutsche Bahn'a aktarılacak

Elde edilen gelir, Deutsche Bahn'ın öz sermayesini güçlendirmek ve demiryolu altyapısını geliştirmek için kullanılacak. Federal Maliye Bakanlığı, "Bu gelir, Deutsche Bahn'ın öz sermayesini güçlendirmek ve Almanya'daki demiryolu altyapısını geleceğe yönelik olarak geliştirmek için kullanılacak" açıklamasında bulundu.

Anayasa Mahkemesi'nin kararı nedeniyle iklim ve dönüşüm fonlarından demiryolu için kaynak sağlanamayacağı için, bu satıştan elde edilen gelirle açığın kapatılması hedefleniyor.

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN