Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2024 Pazartesi

Hem yardım alıp hem kaçak çalışanlara yaptırımlar yolda

Almanya'da hükûmetin büyük ortağı SPD, hem Bürgergeld (Vatandaşlık Parası) alıp hem de kaçak çalışanlara yönelik yaptırımlar planlıyor.

İş ajanslarının sunduğu işleri reddedenlerin sosyal yardımları iki ay boyunca kesilecek. Bu önlemle hükûmet, Bürgergeld alanların düzenli bir işe girmelerini teşvik etmeyi hedefliyor. Ancak, evsizliği önlemek amacıyla kira ödemeleri devam edecek.

Lindner: Sosyal yardım alanlar işe dönmek için çaba göstermeli

SPD’nin planı, 2025 bütçesi için yapılan müzakerelerin bir parçası. Başbakan Olaf Scholz, Federal Çalışma Bakanı Hubertus Heil ve SPD Eş Başkanı Lars Klingbeil plana destek veriyor. FDP’li Federal Maliye Bakanı Christian Lindner da plana dair bilgilendirildi ve vatandaşın gelirindeki değişikliklere dikkat çekti. Lindner, “Bazı insanlar vatandaşlık gelirini koşulsuz temel gelir olarak yanlış anlıyor. Sosyal yardım alan herkes, işe geri dönmek için çaba göstermelidir,” dedi.

Geri Dön 17 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN