Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2024 Perşembe

FDP: Radikallerin gittiği camiler kapatılsın

FDP, radikalleşmeye karşı cami toplulukları ve radikal etkisi olan kişilere karşı harekete geçmeyi planlıyor.

FDP Federal Meclis Grubu, Mannheim'da Afgan kökenli bir kişi tarafından bıçaklanan Alman polis memurunun hayatını kaybetmesi üzerine, "İslamcılıkla" mücadeleye yönelik bir öneri paketini kabul etti.

FDP, radikalleşmeye karşı cami toplulukları ve radikal etkisi olan kişilere karşı harekete geçmeyi planlıyor. Öneri paketinde, Hamburg İslam Merkezi'ne (IZH) bağlı camilerin kapatılması ve "Hilafet şimdi" ve "Çözüm hilafet" gibi sloganlarla gösteri düzenleyen 'Muslim Interaktiv' gibi dernek ve cemiyetlerin yasaklanması talepleri yer aldı. 

FDP ayrıca, TikTok gibi sosyal medyada gençlerin radikalleşmesine katkıda bulunan radikal vaizlere karşı da önlemler alınması çağrısında bulundu. 

Yeşiller temsilcileri daha önce benzer açıklamalarda bulunmuştu. SPD liderliğindeki İçişleri Bakanlığı ise birkaç aydır bu tür yasakları inceliyor.

Geri Dön 06 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN