Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2024 Perşembe

FDP: İslamcı suçluların İslamcı rejimden korunmaya ihtiyacı yok

Mannheim'da bir Afgan sığınmacının polis memurunu öldürmesi sonrası, sınır dışı tartışmaları yeniden alevlendi. FDP, İslamcı suçluların İslamcı rejimlerden korunmaya ihtiyacı olmadığını savundu.

Mannheim'da bir Afgan sığınmacının bıçaklı saldırısında bir polis memurunun hayatını kaybetmesi, suç işleyen sığınmacıların sınır dışı edilmesi tartışmalarını alevlendirdi. Eski SPD lideri Sigmar Gabriel, Bild am Sonntag gazetesinde yazdığı makalede, Afganistan’a sınır dışı işlemlerinin yasal olarak bağlayıcı hâle gelmesi için Taliban ile müzakere edilmesi gerektiğini savundu. AfD ve CDU/CSU da benzer taleplerde bulundu.

İçişleri Bakanı Nancy Faeser ise Taliban ile doğrudan müzakere çağrılarını reddederek, sınır dışı işlemlerinin, Özbekistan ve Pakistan gibi Afganistan’ın komşu ülkelerine yapılabileceğini belirtti. Başbakan Olaf Scholz da ağır suç işleyen ve terör tehdidi oluşturan sığınmacıların sınır dışı edilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

FDP: İslamcı suçluların İslamcı rejimden korunmaya ihtiyacı yok

FDP Milletvekili Johannes Dürr, "İslamcı suçluların İslamcı rejimlerden korunmaya ihtiyacı olmadığını" ifade etti. Baden-Württemberg İçişleri Bakanı Thomas Strobl ise federal hükümetin Afganistan ve Suriye'deki güvenli bölgelerle ilgili bir rapor sunmasını beklediğini söyledi.

İçişleri Bakanları Konferansı 19-21 Haziran'da Berlin'de yapılacak. Almanya, Taliban'ın iktidarı ele geçirmesinin ardından 2021 yılında Afganistan’a sınır dışı işlemlerini durdurmuştu. Mayıs 2024 itibarıyla Afganistan'dan gelen 16 bin 950 sığınma başvurusu bulunuyor.

Geri Dön 13 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN