Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2024 Perşembe

Faeser: Avrupa Şampiyonası için hazırız

İçişleri Bakanı Faeser, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda güvenliğin öncelikli olduğunu vurguladı. Terör, holiganlar ve siber güvenlik gibi tehditlere karşı polis kuvvetleri hazır olacak.

Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD), Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında güvenliğin öncelikli bir konu olduğunu vurguladı. Berlin'de Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul (CDU) ile düzenlediği basın toplantısında Faeser, mevcut güvenlik durumunun genel olarak gergin olduğunu ancak yetkililerin en iyi şekilde hazırlıklı olduğunu belirtti.

Faeser: Somut kanıt yok ama risk yüksek

Faeser, “Saldırılara dair somut bir kanıt yok ancak risk derecesi yüksek” dedi. Şu anda en büyük İslamcı tehdidin Afganistan ve Orta Asya'daki IŞİD'in Horasan kolundan geldiğini ifade etti. Güvenlik zorluklarının çeşitli olduğunu belirten Faeser, “Holiganlar gibi şiddet içeren suçlular ve siber güvenlik sorunları da var” dedi.

Kalabalık alanlarda yüksek polis varlığı

Turnuvaların, federal ve eyalet polisi için bir 'güç gösterisi' olacağını söyleyen Faeser, kalabalık alanlarda 'yüksek polis varlığı' olacağını belirtti. Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Reul da, "Mevcut tüm kuvvetler konuşlandırılacak ve yetkililer en iyi şekilde hazırlanmış olacak. Bu parkta yürüyüş gibi olmayacak” dedi.

Avrupa Futbol Şampiyonası, 14 Haziran'dan 14 Temmuz'a kadar; Berlin, Köln, Münih, Frankfurt am Main, Hamburg, Dortmund, Leipzig, Gelsenkirchen, Stuttgart ve Düsseldorf'ta gerçekleşecek. Stadyumlarda yaklaşık 2,7 milyon kişinin bulunması, toplamda ise 12 milyon ziyaretçinin turnuvaları izlemesi bekleniyor.

Geri Dön 06 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN