Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Faeser: Almanya'nın tüm sınırlarında kontrol yapılabilir

Almanya, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO2024) için güvenlik önlemleri kapsamında sınır kontrollerine başlıyor.

Faeser: Almanya'nın tüm sınırlarında kontrol yapılabilir

Federal İçişleri Bakanlığı, ülkenin tüm sınırlarında esnek ve duruma bağlı kontroller yapılacağını duyurdu. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Avrupa Futbol Şampiyonası sırasında güvenliğin öncelikli olduğunu vurguladı, odak noktalarının İslamcı terör tehdidinden holiganlara ve siber saldırılara kadar uzandığını belirtti.

Faeser, ülkedeki güvenlik durumunun gergin olduğunu ve emniyet ile istihbarat yetkililerinin her türlü tehlikeye karşı önlem aldığını ifade etti. Sınır kontrolleri Danimarka, Fransa, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg'u kapsayacak. Ayrıca, Schengen Bölgesi'nden hava, demir veya deniz yoluyla gelen yolcular da kontrole tâbi tutulacak.

14 Haziran-14 Temmuz arası düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası süresince devam edecek olan bu kontroller, 19 Temmuz'da sona erecek. Bu nedenle Almanya'ya seyahat edecek herkesin geçerli seyahat belgelerine sahip olması gerektiği vurgulandı.

Almanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre sınırlarında Ekim 2023'ten bu yana insan kaçakçılığı ve düzensiz göçü önlemek amacıyla sınır kontrolleri yapıyor. Almanya-Avusturya sınırında ise 2015 yılından bu yana kontroller devam ediyor.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN