Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2024 Çarşamba

Dikkat: Almanya’da uçan kene alarmı!

Almanya'da uzmanlar, bu yıl beklenenden daha fazla kene popülasyonu artışı olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Dikkat: Almanya’da uçan kene alarmı!

"Uçan kene" (Fliegende Zecke) olarak bilinen yeni kene türü Almanya'da yayılmaya devam ediyor. Yaklaşık yarım santimetre boyutundaki bu keneler, ekim ayına kadar vahşi hayvanlar, kedi, köpek ve insanları etkileyebilir.

İklim değişikliğinin neden olduğu ılıman hava koşulları, kenelerin daha hızlı yayılmasına sebep oluyor ve bu keneler, insanlar için tehlikeli olabilecek patojenler taşıyabiliyor. Kene ısırığının etkilediği bölgelerde şişme, kaşıntı, iltihap, sokma çevresinde morarma, deri döküntüsü ve ateş görülebilir.

Uzmanlar, uçan kene tarafından ısırılma durumunda mutlaka bir doktora veya evcil hayvanınız varsa bir veterinere başvurulmasını tavsiye ediyor.

Geri Dön 12 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN