Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da SPD'den 15€ asgari ücret önerisi - 27 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
18 Eylül 2023 Pazartesi

Bir yılda 76 bin polis saldırıya uğradı

Verilere göre 2022 yılında polis, itfaiye ve kurtarma ekibi çalışanları işleri esnasında önceki yıllara kıyasla daha fazla saldırının hedefi oldu. 

Bir yılda 76 bin polis saldırıya uğradı

Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND)’ın anketine göre geçtiğimiz sene polislere, itfaiye çalışanlarına ve kurtarma ekiplerine yönelik saldırılarda artış yaşandı. Verilere göre 2022 yılında ülke genelinde 76 bin polis memuru, 1.000 itfaiye çalışanı ve 2 bin 100 kurtarma ekibi üyeleri işleri esnasında saldırıya maruz kaldı. Memurlar, sözlü tacizlerin yanı sıra fiziksel saldırılara da maruz kaldı. 

Saldırıların en çok yaşandığı eyalet Kuzey Ren-Vestfalya

Kuzey Ren-Vestfalya, memurlara yönelik saldırının en fazla görüldüğü eyalet olarak listenin başında yer alıyor. Geçen sene Kuzey Ren-Vestfalya’da 20 bin 100'den fazla polis saldırıya maruz kaldı. Listenin ikinci sırasında ise Bavyera bulunuyor. Geçtiğimiz sene Bavyera’da saldırıya uğrayan polis sayısı 19 bin. Eyalette toplamda 34 bin 200 polis memuru görev yapıyor.

Polisler, itfaiye ve yardım ekiplerine en az saldırının gerçekleştirildiği eyalet ise Saksonya. 

Geri Dön 18 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN