Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Haziran 2024 Cuma

Bıçaklı saldırı sayısı yüzde 50 arttı

Kuzey Ren-Vestfalya'da, bıçaklı saldırıların sayısı geçen yıl yüzde 50'ye yakın arttı. 2022'de 4 bin 191 olan bıçaklı saldırı sayısı, 2023'te 6 bin 221'e yükseldi.

Polis suç istatistiklerine göre, bıçaklı saldırı şüphelilerinin üçte biri 21 yaşın altında ve neredeyse yüzde 87'si erkek. Şüphelilerin yarısından fazlası (yüzde 52,6) Alman pasaportu taşıyor. 2023 yılında Kuzey Ren-Vestfalya'da bıçaklı saldırılar nedeniyle 198 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin üçte biri 21 yaşın altındaydı ve kurbanların yüzde 62'si Alman pasaportu sahibiydi.

Başbakan Olaf Scholz, ülke genelinde silah ve bıçak yasak bölgelerinin genişletilmesini istedi. Federal polisin istasyonlarda bu yasakları uyguladığını hatırlatan Scholz, "Bunun federal düzeyde, özellikle sorunlu bölgelerde ve büyük etkinliklerde uygulanması gerekiyor" dedi.

Geri Dön 07 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN