Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Baerbock'tan kutuplaşma uyarısı

Yeşiller Partili Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Mannheim'daki bıçaklı saldırı sonrasında göç politikasının sertleştirilmesi çağrılarına karşı uyardı.

Bakan Baerbock, bu tür adımların ters etki yaratacağını vurguladı ve toplumun birlik içinde hareket etmesi gerektiğini belirtti. Rheinische Post gazetesinin etkinliğinde konuşan Baerbock, aşırılıkçılığın özgür toplumu kutuplaştırma hedefi olduğunu söyledi.

Baerbock, "Bu açık bir öldürme niyetiydi. Polis memuruna saldırmak, devletin güvenlik güçlerine saldırıdır. Aşırılık nereden gelirse gelsin, toplum olarak birlik içinde cevap vermeliyiz. Aşırılıkçılar, liberal topluma ve toplumun birliğine saldırmak istiyor" dedi. Göç konusundaki bölücü tartışmalara karşı da uyarıda bulundu.

Mannheim'de Marktplatz'ta cuma günü yaşanan bıçaklı saldırıda yaralanan 29 yaşındaki polis memuru hayatını kaybetti. Saldırganın, 2014 yılında Afganistan'dan Almanya'ya gelen 25 yaşındaki bir kişi olduğu açıklandı. Evli ve iki çocuk babası olan saldırgan, polis tarafından vurularak durduruldu. Saldırıda, hayatını kaybeden polis memurunun yanı sıra altı kişi yaralandı. Yaralananlar arasında İslam karşıtı Pax Europa (BPE) hareketinin yönetim kurulu üyesi Michael Stürzenberger de bulunuyor.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN