Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Avrupa seçimlerine ilgi arttı: En büyük sorun göç

Almanya'da insanlar Avrupa seçimleriyle daha çok ilgilenmeye başladı. En önemli sorunlar olarak, göç ve Rusya-Ukrayna Savaşı görülüyor.

ZDF-Politbarometer anketine göre, Almanların yüzde 61’i bu seçimlere ilgi gösteriyor. Ankete katılanlar, Avrupa'nın en önemli sorunları olarak göç, Ukrayna'daki savaş ve AB içindeki anlaşmazlıkları görüyor. Katılımcıların yüzde 57’si, AB'nin mülteci politikalarını sıkılaştırmasını istiyor. Yüzde 21'i mevcut düzenlemeleri uygun bulurken, yüzde 14’ü hafifletilmesini savunuyor.

Katılımcıların çoğu (yüzde 84), sağ partilerin Avrupa seçimlerinde başarılı olmasının AB için büyük sorunlara yol açacağını düşünüyor. Almanlar genel olarak Avrupa Birliği'ne olumlu bakıyor. Yüzde 59’u AB üyeliğinin Almanya için avantajlı olduğunu düşünüyor, sadece yüzde 10’u dezavantajlı olduğunu söylüyor.

Önümüzdeki pazar günü seçim yapılsa, partilerin oy oranları şöyle olacak: CDU/CSU yüzde 30 (-1), Yeşiller Partisi yüzde 15, SPD yüzde 14, AfD yüzde 14 (-1), BSW yüzde 6 (+1), Sol Parti yüzde 4 (+1), FDP yüzde 4.

AB'de 2035'ten itibaren içten yanmalı motorlu yeni otomobillerin yasaklanması planına yüzde 60 karşı çıkarken, yüzde 34 destekliyor. Bu karşıtlık özellikle AfD (yüzde 99), BSW (yüzde 88), FDP (yüzde 84) ve CDU/CSU (yüzde 72) destekçileri arasında yüksek. Yeşiller (yüzde 85) ve Sol Parti (yüzde 60) destekçileri ise bu planı destekliyor.

ARD adına yapılan Deutschlandtrend anketine göre, Yeşiller ve AfD’nin oyları eşit durumda. SPD ise 1 puan önde. Bu pazar seçim olsa, CDU/CSU yüzde 29 (-1), SPD yüzde 14 (+1), Yeşiller Partisi yüzde 14 (-1), AfD yüzde 14 (-1), BSW yüzde 6 (-1), FDP yüzde 4, Sol Parti yüzde 3 oy alacak.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN