Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Almanya savaşa hazır değil: Kendi sığınağınızı yapın

Almanya'da olası bir savaş durumuna karşı sığınaklar yetersiz. Uzmanlar ve yetkililer, vatandaşlara 'kendi sığınaklarını yapmasını' önerdi.

Almanya savaşa hazır değil: Kendi sığınağınızı yapın

Almanya federal hükûmeti, olası bir savaş durumuna karşı senaryolar üzerinde çalışıyor. Spiegel dergisinin edindiği bilgilere göre, uzmanlar bodrum katlarında sığınma odaları hazırlanmasını öneriyor.

Federal İçişleri Bakanlığı ve Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi (BBK) uzmanları tarafından hazırlanan ve Spiegel dergisinde yayımlanan raporda, sivil nüfusun korunması için mevcut koruma konseptlerinin gözden geçirilmesi gerektiği belirtildi.

Rapora göre, mevcut büyük sığınaklar artık savaş durumunda halkı korumak için yeterli değil. Bu nedenle, vatandaşların kendi önlemlerini almaları gerekiyor. Haziran ayında federal eyaletlerin içişleri bakanlarının görüşmeyi planladıkları "Modern Sığınak Konseptinin Geliştirilmesine İlişkin Durum Raporu"na göre, Almanya'da askeri bir saldırı durumunda büyük sığınaklar yeterli koruma sağlayamayacak.

Mevcut sığınak kapasitesi 470 bin

Uzmanlar, mevcut 2 bin kamu sığınağından sadece 579'unun hâlâ faal olduğunu ve bu sığınakların sadece 470 bin kişiyi barındırabileceğini belirtti. Ancak bu sığınaklar da günümüz silah sistemlerinin hassasiyeti ve etkinliği nedeniyle yeterli koruma sağlayamayabilir.

Büyük sığınaklar hedef olabilir

Raporda, büyük sığınakların yerlerinin genel olarak bilindiği ve olası saldırıların hedefi olabileceği uyarısı yapıldı. Bu nedenle uzmanlar, kişisel bodrum katlarının geçici olarak sığınaklara dönüştürülmesini öneriyor. Zemin seviyesinin altındaki odaların veya binaların içindeki odaların bazı tehlikelere karşı koruma sağlayabileceği ifade edildi. Bodrum katlarındaki basit güçlendirme önlemlerinin, teknik uzmanlık gerektirmeden gönüllü olarak yapılabileceği belirtildi.

Ev sahiplerine, bodrum pencereleri ve açıklıklarının geçici olarak kapatılması önerildi. Amaç, mümkün olan en fazla sayıda yapısal kendini koruma odası oluşturmak ve geri kalan sığınakların, özellikle metropol bölgelerde, koruyucu bir seçenek olarak hizmet vermesini sağlamak.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN