Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Haziran 2024 Çarşamba

Almanya, Gazze’ye asker göndermeyi tartışıyor

Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Alman askerlerinin Gazze'de görev alabileceğine işaret etti. Birlik partilerinden Baerbock'a destek geldi.

ABD, Orta Doğu'da barışın sağlanması için İsrail'e baskıyı artırırken, bölgede uluslararası güvenlik güçlerine ihtiyaç duyulması hâlinde Alman askerlerinin görev alması gündemde. Potsdam'da düzenlenen parti kongresinde konuşan Federal Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Alman askerlerinin Gazze'de görev alabileceğine işaret etti. Baerbock, "Eğer barışa ulaşmak için bir uluslararası koruma gücüne ihtiyaç varsa, bu bizim de ortak sorumluluğumuzdur" dedi.

Birlik'ten Baerbock'a destek

Birlik Partisi (CDU/CSU) Federal Meclis Grup Başkan Yardımcısı Johann Wadephul, Baerbock'un önerisini desteklediğini belirterek, koalisyon hükûmetinin ortak bir karar alması hâlinde görüşmeye hazır olduklarını söyledi. Münih Bundeswehr Üniversitesi'nden Askeri Uzman Prof. Dr. Carlo Masala, bu önerinin mantıklı olduğunu ancak Filistinli grupların saldırıları nedeniyle askerlerin terör hedefi olabileceği konusunda uyardı.

2001-2021 yılları arasında Afganistan'da 160 bin Alman askeri görev yapmış ve 58'i çatışmalarda hayatını kaybetmişti. Bugün Afganistan tekrar Taliban'ın kontrolünde.

Almanların yüzde 62'si İsrail'i eleştiriyor

Gazze'deki savaş uzadıkça Almanların İsrail'e verdiği destek azaldı. Kasım 2023'te yapılan Forsa anketine göre, Almanların yüzde 62'si İsrail'in askeri harekatını eleştiriyor. Aynı ankete göre, İsrail'in askeri eylemlerine destek verenlerin oranı yüzde 33'e geriledi.

Geri Dön 05 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN