Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Haziran 2024 Cuma

Almanya 16 milyar avroluk alacağından vazgeçti

AfD'li vekil Stephan Brandner'in soru önergesine verilen yanıtta, Almanya'nın 2000 yılından bu yana, 52 ülkenin toplamda 15,8 milyar avroluk borcunu sildiği öğrenildi.

Almanya, 2000 yılından bu yana 52 ülkenin yaklaşık 16 milyar avroluk borcunu sildi. Aşırı sağcı AfD Milletvekili Stephan Brandner'in soru önergesine yanıt veren Federal Maliye Bakanlığı, Almanya'nın 52 ülkenin toplam 15,8 milyar avroluk borcunu sildiğini bildirdi.

Silinen borç miktarlarında en yüksek pay 4,7 milyar avro ile Irak'a ait. Irak'ı 2,4 milyar avro ile Nijerya ve 1,4 milyar avro ile Kamerun takip etti.

En borçlu ülke Mısır

Brandner ayrıca Almanya'ya olan mevcut borç miktarını da sordu. Federal Maliye Bakanlığı, 31 Aralık 2023 itibarıyla Almanya'ya 70 devlet ve Filistin'in toplam 12,2 milyar avro borcu olduğunu açıkladı. En fazla borcu olan ülkeler ise Mısır (1,5 milyar avro), Hindistan (1,1 milyar avro) ve Zimbabve (889 milyon avro) olarak sıralandı.

AfD'li Brandner, Almanya'nın harap olmuş altyapısının her bir sente ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bazı ülkeler borçlarından birden fazla kez kurtulurken, bu yine bir anlaşma yapılır beklentisiyle daha fazla borçlanmaya yol açıyor" diyerek borç silme politikalarını eleştirdi.

Geri Dön 14 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN