Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2024 Salı

Almanların yüzde 61 hiç yapay zeka kullanmadı

Almanlar yapay zekaya şüpheyle yaklaşıyor. Yapılan son ankete göre; Almanların yüzde 61'i henüz yapay zeka kullanmadı.

ChatGPT ve diğer yapay zeka programları hızla dünya genelinde yaygınlaşırken, Almanya'da bu yeni teknolojiye hâlen birçok kişi şüpheyle yaklaşıyor. İnternet şirketi Strato adına YouGov tarafından yapılan ankete göre, Almanların yüzde 61'i henüz yapay zeka kullanmadı.

Ankete katılanların yüzde 20'si yapay zekayı ne için kullanacaklarını bilmediklerini belirtti. Yüzde 32'si ise yapay zekayı kullanmayı düşünmediklerini ifade etti. Yapay zeka uygulamalarını deneyimlemiş olanların yüzde 54'ü, bu teknolojiyi metin oluşturma, bilgi arama (yüzde 50), görsel oluşturma (yüzde 31), özet çıkarma (yüzde 28) ve e-posta yazmak (yüzde 24) gibi amaçlarla kullanıyor.

Yapay zekayı kullananların yüzde 76'sı bu teknolojiyi faydalı bulurken, yüzde 70'i işlerinde verimliliği artırdığını, yüzde 61'i ise işlerini daha kolay hâle getirdiğini söyledi. Ancak, olumlu deneyimlere rağmen, Almanya'daki pek çok kişi yapay zeka konusunda hâlâ tedirgin.

Almanların yüzde 69'u yapay zeka kullanıldığında verilerinin yeterince korunmadığını düşünüyor. Yüzde 73'ü, yapay zekanın kanunlarla daha yakından düzenlenmesi gerektiğine inanıyor. Ayrıca, yüzde 59'u yapay zekanın gelişme hızını korkutucu buluyor.

Ankete katılanların yüzde 78'i yapay zekanın iş dünyasını değiştireceğine inanıyor ve neredeyse her üç kişiden biri (yüzde 30) kendi işleriyle ilgili kaygı duyuyor.

Geri Dön 11 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN