Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2024 Salı

Almanlar göçü tehdit olarak görüyor

Almanya'da YouGov araştırma şirketi tarafından yapılan son anket, Alman halkının büyük bir kısmının göçü tehdit olarak gördüğünü ortaya koydu.

Almanlar göçü tehdit olarak görüyor

Ankete katılanların yüzde 59'u göçü "tehdit" olarak değerlendirirken, yüzde 32'si ise "şans" olarak görüyor. Her beş Alman'dan biri, düzensiz göçün engellenmesi konusunda ana muhalefet partisi CDU/CSU'ya güvenirken, aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) yüzde 17 ile ikinci sırada yer aldı. Hükûmet partileri SPD, Yeşiller ve FDP ile Sol Parti ve Birlik Sahra Wagenknecht'e güven oranı ise yüzde 9'un altında kaldı.

YouGov anketine göre, Almanların yarısından fazlası (yüzde 53) Alman vatandaşlığına geçişi kolaylaştıran ve çifte vatandaşlık imkânı sunan "Modern Vatandaşlık Yasası"na karşı çıkarken, bu yasayı destekleyenlerin oranı yüzde 34'te kaldı. Yeni yasa, 27 Haziran'da yürürlüğe girecek.

Geri Dön 11 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN