Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

Alman turizm devi iflas başvurusunda bulundu

Münih merkezli Avrupa'nın üçüncü büyük tur operatörü FTI, iflas başvurusunda bulundu.

FTI Group'tan yapılan açıklamada, ana şirket FTI Touristik GmbH'in Münih Bölge Mahkemesi'ne iflas başvurusunda bulunduğu bildirildi. Bu iflas başvurusunun sadece FTI Touristik için olduğu, ancak diğer grup şirketleri için de iflas başvurularının yapılmasının beklendiği belirtildi.

Nisan 2024'te, ABD'li Certares liderliğinde bir konsorsiyum, FTI Group'u sembolik bir fiyat olan bir avro ve 125 milyon avro nakit kaynak karşılığında satın almak için teklifte bulunmuştu. Bu teklif, Alman rekabet kurumunun onayını bekliyordu. Ancak, bu teklifin ardından rezervasyonların düşmeye devam ettiği ve bazı tedarikçilerin avans ödemelerinde ısrar ettiği ifade edildi.

Hükûmet şirketi batmaktan kurtarmıştı

FTI Group, seyahat eden müşterilerinin süreçten etkilenmemesi için bir yardım hattı ve bir internet sitesi açtı. Yaklaşık 11 bin çalışanı bulunan şirket, koronavirüs krizi döneminde Alman hükûmetinin Ekonomik İstikrar Fonu'ndan (WSF) aldığı yaklaşık 600 milyon avro yardımla iflastan kurtarılmıştı. FTI Group, 2022-2023 mali yılında 4,1 milyar avroluk satış yaparak, TUI ve DER Touristik'in ardından Avrupa'nın en büyük üçüncü seyahat grubu olmuştu.

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt'a göre, FTI, kısa vadeli likidite açığı yaşadı. Hafta sonu yapılan görüşmelerin ardından Alman Ekonomi ve İklimi Koruma Bakanlığı, şirkete daha fazla yardım yapılmasını reddetti.

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN