Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2024 Perşembe

Alman otomobil üreticileri, Çin'e ek vergi uygulamasına karşı

Avrupa Birliği, Çin'de üretilen elektrikli araçlara yüzde 38,1 oranında ek vergi getirecek. Alman otomobil üreticileri ise bu karara karşı çıktı.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Çin'de üretilen elektrikli otomobillere yüzde 38,1'e varan oranlarda ek vergi uygulanmasını kararlaştırdı. Avrupa'daki otomobil üreticilerinin çoğu bu kararı olumlu karşıladı.

AB Komisyonu, Çin'deki elektrikli otomobil sübvansiyonları nedeniyle başlatılan soruşturma sonucunda, 4 Temmuz'dan itibaren BYD'ye yüzde 17,4, Geely'e yüzde 20 ve SAIC'e yüzde 38,1 oranında ek vergi getirecek. Soruşturmada işbirliği yapan diğer Çinli üreticilere yüzde 21, işbirliği yapmayanlara ise yüzde 38,1 ek vergi uygulanacak.

Alman üreticiler karara karşı çıkarken, diğer ülkeler ve üreticiler kararı memnuniyetle karşıladı.

Alman şirketleri olumsuz etkilenebilir

Alman şirketleri, hem karşı önlemlerden hem de AB'nin bu kararından etkilenebilir. Mini, Çin'de Great Wall ile elektrikli Cooper üretirken, VW Grubu yeni Cupra Tavascan modelini Çin'de üretiyor. BMW, iX3 modelini Çin'den ithal ediyor ve Mercedes, Geely ile birlikte Xi'an'da Akıllı araçları üretiyor. Bu markalar da kararın etkisi altında kalabilir.

Geri Dön 13 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN