Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Haziran 2024 Cumartesi

Alman ordusunun 75 bin ek askere ihtiyacı var

Almanya'nın NATO taahhütlerini yerine getirebilmesi için fazladan 75 bin askere ihtiyaç duyduğu belirlendi. 

Geçen yıl Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta bir araya gelen NATO liderleri, Soğuk Savaş sonrası ilk büyük savunma planını hazırladı. Bu plana göre, NATO, Rusya'nın olası saldırısına karşı 30 günde 30 bin asker konuşlandırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda üye ülkelerden daha fazla sayıda ve yüksek hazırlık düzeyinde kuvvet bulundurmaları istendi.

Spiegel dergisinde yer alan habere göre, NATO uzmanları ve ulusal askeri planlamacılar, Almanya'nın bu hedeflere ulaşabilmesi için 75 bin ilave askere ihtiyaç duyduğunu belirledi. Şu anda Alman ordusunda 180 bin asker görev yapıyor.

Ana muhalefetteki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ve mevcut Savunma Bakanı Boris Pistorius, 2011'de kaldırılan zorunlu askerlik uygulamasının geri getirilmesini destekliyor.

Almanya daha fazla F-35 almak istiyor

Bununla birlikte; Almanya, ABD'li üretici Lockheed Martin'den 8 adet F-35 savaş uçağı daha sipariş etmeyi planlıyor. Daha önce 35 adet F-35 siparişi veren Almanya, bu yeni uçakları yaşlanan Tornado'ların yerini almak için kullanacak. Berlin hükûmeti, bu ek siparişin bütçeye getireceği mali yükü değerlendirecek. Rusya-Ukrayna Savaşı sonrası Almanya, 10 milyar avro karşılığında 35 adet F-35 ve mühimmatlarını sipariş etmişti.

Geri Dön 08 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN