Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2024 Salı

Alman iş dünyası endişeli: Acil reform çağrısı

Alman iş dünyası, ucuz enerji, açık pazarlar ve inovasyona öncelik verecek yeni düzenlemeler istiyor. Avrupa seçimlerinin ardından, Alman iş çevrelerinden Brüksel'e yönelik reform çağrıları artıyor.

Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Genel Müdürü Tanja Gönner, Avrupa'nın bir büyüme planına ihtiyacı olduğunu vurguladı. Gönner, "Avrupa'nın harekete geçme kabiliyetini koruması gerekiyor. Avrupa Parlamentosu'nda Avrupa yanlısı partilerin çoğunlukta olması sevindirici. Şimdi, Avrupa için bir büyüme planına sahip güçlü bir liderlik ekibi üzerinde hızla anlaşmalılar" dedi.

Sağ popülist milletvekillerinin sayısındaki artışın endişe verici olduğunu belirten Gönner, "Avrupa karşıtı partiler, sosyal uyumu ve refahımızı tehlikeye atıyor" ifadelerini kullandı. Gönner, yeni AB Parlamentosu'nun ekoloji ve rekabet gücü arasında daha iyi bir denge kurması gerektiğini savundu.

Bürokrasiyi azaltma çağrısı

Alman Kimya Sanayi Birliği (VCI) Başkanı Markus Steilemann ise Avrupa'nın ilerlemeye cesaret etmesi gerektiğini ifade etti. Steilemann, "Pragmatizm ve hız nihayet Avrupa'ya girmeli ve bürokrasiyi kapının dışında bırakmalı. Ekonomimizin rekabet edebilmesi için siyasi önceliklerde net bir rota değişikliği yapılmalı" dedi.

Steilemann, odak noktalarının ucuz enerji, açık pazarlar, akıllı düzenlemeler ve inovasyon olması gerektiğini belirtti.

Ekonomik reform beklentisi

Alman İşverenler Birliği (BDA) Başkanı Rainer Dulger, Avrupa seçim sonuçlarını bir politika değişikliği sinyali olarak değerlendirdi. Dulger, "Trafik ışığı hükûmetinin aktivasyon paketi ile ekonomideki beklentiler yüksek. Bir daha hayal kırıklığına uğratılmamalıyız" dedi. AB kurumlarının politikalarını yeniden düzenleme fırsatından yararlanmaları gerektiğini belirtti.

Rekabetçiliği güçlendirme vurgusu

Alman Toptancılık ve Dış Ticaret Derneği Başkanı (BGA) Dirk Jandura, Avrupa seçimlerinin sonuçlarının kıtanın rekabetçiliğini güçlendirmek için kullanılması gerektiğini söyledi. Jandura, "Seçmenler, ebedi düzenlemelere son verilmesi ve daha fazla özgürlük ve rekabet istiyor" değerlendirmesini yaptı.

Jandura, "Bugün Avrupa, diğer ekonomik alanların gerisinde kalıyor ve bu kendi hatası. Buna bir son verilmeli. Avrupalılar bunu Parlamento ve yeni Komisyon'un seçim defterine yazdılar" ifadelerini kullandı.

Geri Dön 11 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN