Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Haziran 2024 Salı

Alman halkı milli takımdaki göçmen kökenlilerden memnun

Almanya'da yapılan bir anket, milli takımda göçmen kökenli oyuncuların yer almasının halk tarafından büyük ölçüde desteklendiğini ortaya koydu. Teknik direktör Nagelsmann, ankete sert tepki gösterdi.

WDR'nin Sport Inside programı için yapılan ankete göre, her beş kişiden biri milli takımda "daha fazla beyaz oyuncu" görmek istediğini belirtti. Ankete katılanların yüzde 65'i ise bu görüşe katılmadığını ifade etti. Ayrıca, yüzde 66'sı milli takımda çok sayıda göçmen kökenli futbolcunun bulunmasından memnun olduğunu belirtti. Yüzde 17'si ise mevcut kaptan İlkay Gündoğan'ın Türkiye kökenli olmasının 'üzücü' olduğunu söylerken, yüzde 67'si bu ifadeye katılmadığını belirtti.

Alman Milli Takımı oyuncusu Joshua Kimmich, ankete ilişkin yaptığı açıklamada, milli takımda çeşitliliği savundu. Kimmich, futbolun farklı milliyetler, ten renkleri ve dinlerin bir araya gelebileceği bir alan olduğunu vurguladı ve bu tür anketlerin tamamen ırkçı olduğunu söyledi. 

Nagelsmann: Böyle bir soru sorulması bile çılgınlık

Teknik Direktör Julian Nagelsmann da anketin sorularına tepki göstererek, "Bir kamu kurumunda böyle bir soru sorulması bile çılgınlık. Şoke oldum. Bu ülke için bir Avrupa Şampiyonası oynuyoruz ve bundan sonra böyle bir kamuoyu yoklaması okumak istemiyorum" dedi. Nagelsmann, İlkay Gündoğan'ın kaptanlık kararında bir değişiklik olmadığını da ekledi.

Almanya, 14 Haziran'da başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak ve 24 ülke Avrupa Şampiyonluğu için mücadele edecek.

Geri Dön 04 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN