Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Haziran 2024 Perşembe

AfD'li siyasetçiye bıçaklı saldırı

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Mannheim kentinde, belediye meclis üyeliğine aday olan aşırı sağcı AfD'li bir siyasetçi bıçaklı saldırıya uğradı. 

DPA'nın edindiği bilgilere göre, saldırı önceki akşam 22.45 sularında gerçekleşti ve AfD'li siyasetçi yaralandı. Saldırgan polis tarafından gözaltına alındı.

AfD Mannheim Teşkilatı’ndan yapılan açıklamaya göre, olay Rheinau semtindeki Marktplatz yakınlarında meydana geldi. Belediye meclisi için aday olan AfD'li siyasetçi, bazı kişilerin afişlerini yırttığını gördü ve nedenini sorduğunda bıçaklı saldırıya uğradı. Yaralı siyasetçi hastanede tedavi altına alındı ve vücudunda bıçak darbeleri sonucu kesikler bulunduğu belirtildi. Afişleri yırtan üç kişiden ikisinin kaçtığı bildirildi.

AfD Sözcüsü, saldırının aşırı solcular tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti ancak bu bilgi henüz resmi olarak doğrulanmadı. AfD Eyalet Başkanı Markus Frohnmaier, "Şok olduk ve dehşete düştük" dedi.

Mannheim'da geçtiğimiz cuma günü 25 yaşındaki bir Afgan'ın düzenlediği bıçaklı saldırıda, aralarında bir polis memurunun da bulunduğu altı kişi yaralanmıştı. Yaralanan 29 yaşındaki polis memuru daha sonra hayatını kaybetmişti.

Geri Dön 06 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN