Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Ağustos 2023 Salı

Lemke: Yasal sağlık sigortaları dar boğazdan çıkamayacak

Alman Finans Hizmetleri Enstitüsü Genel Müdürü Thomas Lemke, yasal sağlık sigortalarındaki sistemin, prim artışı ve maliyet sınırlaması olmadan darboğazdan çıkamayacağını söyledi.

Yasal sağlık sigortalarındaki toplam gelirler ve giderlerin dengelendiğini duyuran Alman Finans Hizmetleri Enstitüsü Genel Müdürü Thomas Lemke mali yükün, şu an için öngörüldüğü kadar ağır olmadığını belirtti. 

Sağlık sigortası şirketleri yapısal sorunlarla karşı karşıya

Bild’e değerlendirmelerde bulunan Lemke, yasal sağlık sigortası şirketlerinin yapısal sorunlarla karşı karşıya olduğunu, artan gelirlere rağmen giderlerin de durdurulamadığı söyledi.

Sigorta uzmanı, Almanya’daki yaşlı nüfusunun artığına, buna paralel olarak tedavi ve personel maliyetlerinin yükseldiğine dikkat çekti. Buna ek olarak şirketlerin yönetim maliyetlerinin de kişi başı 80 avro ila 237 avro arasında değiştiği belirtildi. 

Lemke, yasal sağlık sigortalarındaki sistemin, prim artışı ve maliyet sınırlaması olmadan darboğazdan çıkamayacağını savundu.

Geri Dön 01 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN