Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kar alarmı: Evden çıkmayın - 28 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Ağustos 2023 Salı

Kreşe giden çocukların neredeyse yarısı evden aç çıkıyor

Yapılan son araştırmalar, Aşağı Saksonya'da, kreşe giden çocukların yüzde 41'inin kahvaltı yapmadan evden çıktığını ortaya koydu.

Aşağı Saksonya Tüketici Danışma Merkezi'nin yaptığı bir ankete göre, Aşağı Saksonya'daki kreşlerdeki çocukların yüzde 41'i kahvaltı yapmadan evden çıkıyor ve ilk öğünlerini kreşte tüketiyorlar.

Anket sonuçlarına göre, katılan kreşlerin üçte biri çocukların kahvaltısını hazırlıyor, diğerlerinde ise çocuklar kendi yiyeceklerini getiriyorlar. Aşağı Saksonya Tarım Bakanı Miriam Staudte bu durumu değerlendirerek, "Çocukların en iyi gelişimi için beslenmelerine özen göstermek önemli" dedi.

Ankete katılan kreşlerin yüzde 18,5'i, aylık ortalama 52,53 avro yemek ücreti alıyor. Aşağı Saksonya'da yaklaşık 93 bin okul öncesi çocuk ev dışında bakılırken, neredeyse 273 bin çocuk kreş ve gündüz bakım merkezlerinde bakılıyor.

Geri Dön 29 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN