Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Ağustos 2023 Çarşamba

Hastalık raporu alanların sayısı yüzde 102 arttı

Almanya'da 2023'ün ilk yarısında hastalık sebebiyle rapor alıp işe gitmeyenlerin sayısı 2022'ye göre ciddi oranda arttı. 

Almanya'nın yasal sağlık sigortalarından DAK-Gesundheit, sigortalı çalışanlarının hemen hemen yarısının Haziran sonuna kadar en az bir kez rapor alıp işe gitmediklerini bildirdi. 

DAK'ın verilerine en fazla rapor Bremen’de alındı. 2023'ün ilk yarısında 100 DAK-Sağlık sigortalının 111 hastalık raporu aldığı ve geçen yıla göre yüzde 102'lik bir artış olduğu belirtildi. 

Oransal olarak en çok artışsa Hamburg'da yaşandı. Hamburg'u Berlin (yüzde 79), Thüringen (yüzde 77), Saksonya-Anhalt (yüzde 75), Hessen ve Aşağı Saksonya (yüzde 72), Schleswig-Holstein (yüzde 70) ve Saksonya (yüzde 69) izledi.

Kurumun verilerine göre ülke genelinde en çok psikolojik gerekçeler, kas ağrıları, öksürük, solunum yolu enfeksiyonları ve nefes darlığı nedeniyle rapor alındı. 

Geri Dön 16 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN