Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mayıs 2024 Çarşamba

Yüzlerce askeri bilgi ifşa oldu

İngiltere Savunma Bakanlığına siber saldırı düzenlendi. 270 binden fazla silahlı kuvvetler mensubunun, adres ve banka bilgileri gibi kişisel verileri sızdırıldı. 

Saldırıda bakanlığın maaş bordrosu sistemine yetkisiz erişim sağlandığı duyuruldu. Savunma Bakanlığı olayın ardından harekete geçerken, sistem devre dışı bırakıldı. İngiliz hükûmeti saldırının ardında kim olduğunu ve sızdırılan verilerin ne için kullanılabileceğini henüz açıklamadı.

İngiliz Sky News televizyonunda konuşan güvenlik uzmanları siber saldırının ardında Çin’e bağlı korsanların olabileceğini ileri sürdü. Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden, geçtiğimiz mart ayında parlamentoda yaptığı bir konuşmada, hem İngiltere’nin seçim izleme kurumuna hem de milletvekillerine yönelik iki ayrı saldırının ardında, 'Çin devletine bağlı aktörlerin' olduğunu ileri sürmüştü.

Başbakan Rishi Sunak da İngiltere’nin ekonomik güvenliğine en büyük tehditin Çin olduğunu söylemişti. 

 

Geri Dön 08 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN