Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2024 Cumartesi

WhatsApp’ın yaş sınırını 13’e indirmesine tepki

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, kullanıcılar için, İngiltere ve Avrupa Birliği’nde (AB) yaş sınırını 13’e indirmesi sert eleştirildi.

WhatsApp’ın yaş sınırını 13’e indirmesine tepki

 Çocuklarla ilgili sivil toplum örgütleri, çocukların güvenliği konusunda endişeli olduklarını duyurdular. Sosyal medya şirketlerinin, kar hedeflerinin, çocukların refah ve güvenliğinin önüne geçtiği ileri sürüldü.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada ise yaş sınırının diğer ülkelerle uyumlu hale getirildiği, çocuk korumasına ilişkin düzenlemelerin mevcut haliyle devam ettiği belirtildi. 

Ancak, İngiltere’de iletişim düzenlemeleri kurumu Ofcom, çevrimiçi güvenliği koruma gerekçesiyle, şirkete ceza açabileceğini açıkladı. 

Meta’nın sahibi olduğu WhatsApp, yetişkin olmayan kullanıcıları mahremiyet ihlalinden korumak için yeni güvenlik özelliklerini duyurmuştu. Buna göre, çıplaklık içeren görsellere otomatik filtre uygulanacağı bildirilmişti.

Geri Dön 13 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN