Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'ya kavurucu sıcaklar geliyor - 17 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Haziran 2024 Pazartesi

Sunak: Yardımlı ölümü karşı değilim

Başbakan Rishi Sunak, parlamentoda oylanması beklenen yardımlı ölüm yasasına karşı olmadığını belirtti. Sunak, ötanazi yasasının değiştirilmesine karşı olmadığını söyledi.

Önümüzdeki beş yıl içinde Avam Kamarası'nda bu konuda bir oylama yapılması muhtemel. Anketlerde önde olan İşçi Partisi lideri Keir Starmer, bu konuda zaman ayırma sözü verdi ve değişikliği desteklediğini açıkladı.

Sunak, "yardımlı ölüm yasasının" değiştirilmesini destekleyip desteklemediği sorulduğunda, “İlkesel olarak karşı değilim. Sadece gerekli güvencelerin sağlanması lazım. Geçmişte insanların sorunları burada ortaya çıktı” dedi. Sunak, partisinin manifestosunda yardımlı ölümün vicdani bir mesele olarak belirtildiğini ve parlamentonun iradesini uygulamayı taahhüt ettiğini belirtti.

Starmer'ın bu konudaki vaadi partisinin manifestosunda yer almıyor. Konu, dördüncü evre akciğer kanseri olan ve yardımlı ölümün yasal olduğu İsviçre'ye gitmeyi düşünen Childline kurucusu Esther Rantzen tarafından gündeme getirildi. Starmer, ITV News'e yaptığı bir çağrıda, “Yasanın değiştirilmesini kişisel olarak destekliyorum. Zaman ayırmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu taahhüdü verebilirim" dedi.

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda'da yardımlı ölüm yasaklanmış durumda ve 14 yıla kadar hapis cezası bulunuyor. İskoçya'da ise özellikle bir "yardımlı intihar suçu" olmamakla birlikte, ötanazi yasa dışı ve cinayet veya taksirle öldürme olarak cezalandırılabilir.

Geri Dön 17 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN