Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2024 Çarşamba

Ruanda Planı onaylandı

İngiltere hükûmetinin, yasa dışı yollarla ülkeye giren sığınmacıları Ruanda'ya gönderme planı olan Ruanda Planı, Avam Kamarası'nda onay aldı.

Ruanda Planı onaylandı

BBC'nin haberine göre, planın Kral 3'üncü Charles tarafından imzalanmasının ardından yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu plana göre, İngiltere'ye Fransa üzerinden Manş Denizi'ni geçerek gelen düzensiz göçmenler, Ruanda'ya gönderilecek ve sığınma başvuruları orada değerlendirilecek. Başvuruları kabul edilen sığınmacılara Ruanda'da kalma izni verilecek, reddedilenler ise Ruanda'da kalmayı talep edebilecek veya başka bir güvenli ülkeye sığınma başvurusu yapabilecek.

Bu tasarı, Avam Kamarası ve Lordlar Kamarası arasında yoğun tartışmalara neden oldu ve birkaç kez meclisler arasında gidip geldi. İngiltere İçişleri Bakanlığı verilerine göre, 2023 yılında İngiltere'ye yasa dışı yollarla en çok giriş yapanlar Afganistan, İran ve Türkiye vatandaşları oldu.

İngiltere Yüksek Mahkemesi, Kasım 2023'te hükûmetin Ruanda planının yasalara ve İngiltere'nin de imzacısı olduğu Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne aykırı olduğuna karar vermişti. İngiltere, bu anlaşma kapsamında Ruanda'ya 240 milyon İngiliz sterlini ödeme yaptı ve bu miktarın beş yıl içinde 370 milyon sterline ulaşması öngörülüyor. Ayrıca, 300'den fazla sığınmacının Ruanda'ya gönderilmesi durumunda İngiltere'nin ek olarak 120 milyon sterlin daha ödeme yapacağı belirtiliyor.

Geri Dön 24 Nisan 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN