Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2024 Perşembe

Ruanda Planı başladı: İlk sığınmacı 'gönüllü' gönderildi

İngiltere, düzensiz göçmenleri Ruanda'ya gönderme yasasının onaylanmasının ardından, dün ilk sığınmacıyı 'gönüllü' olarak Ruanda'ya gönderdiğini açıkladı.

Ruanda Planı başladı: İlk sığınmacı 'gönüllü' gönderildi

Hükûmet, bu işlemin gönüllü olmasının yanı sıra, önümüzdeki aylarda zorunlu sınır dışı işlemlerinin de başlatılacağını duyurdu. The Sun Gazetesi'ne göre, Ruanda'ya gönderilen kişinin sığınma talebi reddedilmiş ancak gönüllü sınır dışı programına katılmayı tercih etmiş. Times gazetesinin hükûmet kaynaklarından edindiği bilgiye göre, bu kişi İngiltere'den ayrılmayı kabul ettiği için 3 bin sterlin para almış.

Başbakan Rishi Sunak, kayıt dışı göçle mücadelede daha sert önlemler alınacağını belirtmiş ve bu adımın, yıl sonunda yapılacak seçimler öncesinde İşçi Partisi'ne karşı önemli bir hamle olarak görüldüğünü ifade etmişti. Ruanda Planı, Birleşmiş Milletler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmıştı.

Geri Dön 02 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN