Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Nisan 2024 Salı

İskoçya Başbakanı Hamza Yusuf istifa etti

İskoçya'nın ilk Müslüman Başbakanı Hamza Yusuf, görevinden istifa ettiğini açıkladı. 

Yusuf, istifasını Edinburgh’ta başkanlık resmi konutunda duyurdu. Yusuf'un istifa kararı, partisi SNP ile İskoçya Yeşiller Partisinin, güç paylaşımı anlaşmasını geçen hafta bitirdiklerini açıklamasından sonra geldi.

Yusuf, yalnızca iktidarda kalabilmek için ilkelerinden taviz vermeyeceğini vurgulayarak, görevine devam etmemeyi tercih ettiğini açıkladı. Birleşik Krallık’ın çok kültürlülük konusunda bir başarı örneği olduğunu hatırlatan Yusuf, "İngiltere Başbakanı Hindu, Londra Belediye Başkanı Müslüman, Galler Bölgesel Başbakanı ise Afrika kökenli bu önemli bir gösterge" dedi.

Yusuf son olarak Gazze’de yaşanan insani felakete dikkat çekerek, "Her zaman sesini duyuramayanların sesi olmaya devam edeceğim" açıklamalarını yaptı.

Geri Dön 30 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN