Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2024 Cuma

İşitme engelli çocuk gen tedavisiyle duymaya başladı

İngiltere’de doğuştan işitme engelli bir kız çocuğunun, gen tedavisi ile işitme cihazı olmadan duymaya, hatta konuşmaya başladığı açıklandı.

İşitme engelli çocuk gen tedavisiyle duymaya başladı

Bir yaşındaki çocuğun tedavisinin alt ayda tamamlandığı, fısıltıları dahi duymaya ve konuşmaya başladığı duyuruldu. Araştırmayı yürütem bilim insanları, kulağın içine gen infüzyonu uygulayarak, kalıtsal sağırlığa yol açan hasarlı DNA’nın değiştirildiğini bildirdi. Küçük kızın ebeveynleri, söz konusu iyileşmenin akıllara durgunluk verici olduğunu söyledi.Küçük kızın ablasının da kalıtsal işitme engelle olduğu cihaz yardımıyla duyabildiği belirtildi.

İşitme cihazları iç kulağın içindeki sinirlere elektriksel olarak işitme hissi sağlıyor ve işitme sinirini uyarıyor. Gen tedavisinde ise bir gen kopyası, zararsız bir virüs kullanılarak hücreye iletiliyor.

Geri Dön 10 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN