Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

İngiltere'de Eşitlik Yasası tartışmaları

İngiltere'de Muhafazakar Parti, Eşitlik Yasası'nı yeniden yazarak cinsiyet korumalarının yalnızca biyolojik cinsiyete göre uygulanmasını önerdi.

Başbakan Rishi Sunak, "kadınların ve kız çocuklarının güvenliği" için cinsiyet ve cinsiyet kimliği tanımlarındaki karışıklığın giderilmesi gerektiğini belirtti. Muhafazakarlar, bu değişiklikle kadınlar ve kız çocukları için hizmet sunan kurumların biyolojik erkeklerin katılımını engellemesini kolaylaştırmayı hedefliyor. 2010 tarihli Eşitlik Yasası, "korunan özellikler" nedeniyle ayrımcılığı yasaklıyor, ancak cinsiyetin biyolojik mi yoksa cinsiyet tanıma belgesine sahip kişileri mi kapsadığı konusunda farklı yorumlar bulunuyor. Parti, tek cinsiyetli alanların ve hizmetlerin biyolojik olarak erkek olan ancak kadın olarak tanımlanan kişilere kapalı olması gerektiğini savunuyor.

"Oy toplamak için trans bireyleri hedef alıyorlar"

Eleştirmenler, Muhafazakar Parti'yi oy toplamak için trans bireyleri hedef almakla suçluyor. Ancak Sunak, kadınların ve kız çocuklarının güvenliğinin öncelikli olduğunu vurguladı. Kadın ve Eşitlik Bakanı Kemi Badenoch, yasada "açıklık" gerektiğini belirterek, bu değişikliklerin biyolojik kadınlar için yeni korumalar sağlayacağını söyledi.

Muhafazakarlar, cinsiyet değiştirme konusunu ülke genelinde tek tip bir politika hâline getirmeyi taahhüt etti. Bu öneri, İngiltere hükûmetinin geçen yıl İskoçya'nın Cinsiyet Tanıma Reform Yasası'nı durdurmasının ardından geldi.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN