Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Nisan 2024 Pazar

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere'nin gündeminde bu hafta; birçok kesim tarafından tepki çeken Ruanda Planı vardı. İşte yaşananlar...

İngiltere'de bu hafta neler yaşandı?

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, tüm dünyada tepki toplayan Ruanda Planı'nı uygulamakta kararlı. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, uzun süredir tartışma konusu olan Ruanda Planı hakkında düzenlediği basın toplantısında, düzensiz göçmenlerin en geç üç ay içinde Ruanda'ya gönderileceğini duyurdu. Sunak, "Fakatı lakini yok. O uçaklar Ruanda'ya gidecek," diyerek planın kesinlikle uygulanacağını vurguladı.

Kral da onayladı

Ruanda Planı, Avam Kamarası'nda onay aldı. Tartışmalı plan, Kral 3'üncü Charles'ın da imzalamasının ardından yürürlüğe girdi. Bu plana göre, İngiltere'ye Fransa üzerinden Manş Denizi'ni geçerek gelen düzensiz göçmenler, Ruanda'ya gönderilecek ve sığınma başvuruları orada değerlendirilecek. Başvuruları kabul edilen sığınmacılara Ruanda'da kalma izni verilecek, reddedilenler ise Ruanda'da kalmayı talep edebilecek veya başka bir güvenli ülkeye sığınma başvurusu yapabilecek.

“Düzensiz göçmenler rotayı İrlanda’ya çevirdi”

İngiltere’nin Ruanda Planı düzensiz göçmenlerin de rotasında değişikliğe neden oldu. İrlanda Başbakan Yardımcısı Micheal Martin, Ruanda'ya gönderilmekten korkan insanların, İrlanda'ya sığınmak istediklerini açıkladı. Martin, İngiltere’den konuya ilişkin bir çözüm planı talebinde bulundu.

İngiltere, savunma bütçesini artırıyor

Sunak, savunmaya ayrılan bütçenin 2030’a kadar gayri safi yurt içi milli hasılanın (GSYİH) yüzde 2,5'ine çıkarılacağını açıkladı. Sunak, Kuzey Kore ve Çin’in İngiltere’ye yönelik tehditlerine dikkat çekerek, "Bu tehditleri caydırmak için daha fazla adım atılması gerekiyor" diye konuştu. Sunak söz konusu harcamaların artırılması kapsamında, 75 milyar sterlinlik ek finansam ayrılacağını belirterek, "İngiltere’yi Avrupa’nın en büyük, NATO’nun ise ikinci büyük savunma gücü yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kraliyet atları kaçtı

Başkent Londra'da çarşamba sabahı, Kraliyet Süvari Alayı'na ait atlar eğitim sırasında firar etti. Metropolitan Polisi tarafından yapılan açıklamaya göre; atlar, Hyde Park Kışlası'ndan ayrılırken binicilerini üzerlerinden atarak kaçtı. Bu esnada bazı toplu taşıma araçlarına çarptı. Kaçan atlar, olaydan yaklaşık iki saat sonra durdurulabildi.

Geri Dön 28 Nisan 2024 Pazar Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN