Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Nisan 2024 Perşembe

İngiltere, savunma bütçesini artırıyor

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, savunmaya ayrılan bütçenin 2030’a kadar gayri safi yurt içi milli hasılanın (GSYİH) yüzde 2,5'ine çıkarılacağını açıkladı. 

Sunak, Kuzey Kore ve Çin’in İngiltere’ye yönelik tehditlerine dikkat çekerek, "Bu tehditleri caydırmak için daha fazla adım atılması gerekiyor" diye konuştu. Sunak söz konusu harcamaların artırılması kapsamında, 75 milyar sterlinlik ek finansam ayrılacağını belirterek, "İngiltere’yi Avrupa’nın en büyük, NATO’nun ise ikinci büyük savunma gücü yapacağız" ifadelerini kullandı. 

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise Ukrayna’nın işgalinin İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana Avrupa’da yaşanan en büyük savaş olduğuna dikkat çekti. 

Geri Dön 25 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN