Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Nisan 2024 Pazartesi

Gece dışarı çıkan kadınların videoları çekiliyor

İngiltere'de, gece dışarı çıkan kadınlar, izinsiz biçimde videolarının çekilmesinden son derece rahatsız. Kadınlar, yetkililere ve videoların yayımlandığı sosyal medya platformlarına çağrı yaptı.

İngiltere'nin kuzeybatısında kadınlar, gece eğlence hayatında rızaları olmadan çekilip sosyal medyada yayılan ve kadın düşmanı yorumlar alan videolar yüzünden kendilerini güvensiz hissediyorlar. Polis, videoları çeken kişileri bulmak için çalışmalarını sürdürüyor ve mağdurlardan şikayetçi olmalarını istiyor.

BBC'ye konuşan 23 yaşındaki Meg, Manchester'da bir gece dışarı çıkarken kendisinin de bu tür bir videonun mağduru olduğunu anlattı. Makyöz ve TikTok fenomeni olan Meg, video kendisine gönderilene kadar çekildiğinin farkında olmadığını belirtti. Tacize uğrayan iki kadına yardım etmek için onlarla yürürken çekilen video, daha sonra bir yabancı tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

Bu tür videolar, genellikle "Manchester gece hayatı" gibi başlıklar altında TikTok, YouTube ve Instagram gibi platformlarda yayınlanıyor ve milyonlarca kez izleniyor. Meg, bu videoların genç ve bazen reşit olmayan kızların da içinde bulunduğu birçok kişiyi mağdur ettiğini ve bazılarının iç çamaşırlarının göründüğü durumları içerdiğini söyleyerek durumun ciddiyetini vurguluyor.

Manchester Polisi: Memurlar bu konuda bilgilendirildi

Manchester Polisi, bu tür videoları çeken kişileri bulmak için aktif olarak çalıştığını ve polis memurlarının bu konuda bilgilendirildiğini açıkladı. Polis, toplum içinde filme almanın yasadışı olmamasına rağmen, bu eylemin taciz veya rahatsızlık yaratması durumunda suç teşkil edebileceğini belirtti. Polis memuru Ellison, teknolojinin kullanımı nedeniyle bu kişileri tespit etmenin zor olduğunu ifade etti.

Sosyal medya platformlarının tavrı

TikTok ve YouTube, kuralları ihlal eden içeriklerle bağlantılı hesapları kaldırdıklarını belirtti. TikTok sözcüsü, platformda kadın düşmanlığının yasak olduğunu ve ihlallerin tespit edilmesi durumunda içeriklerin kaldırılacağını ifade etti.

Çözüm çağrıları

Cinsel şiddetle ilgili çalışan Charlotte, sosyal medya platformlarını bu tür paylaşımları yapan hesapları kapatmaya çağırdı ve mağdur suçlayıcı yorumların kadınların destek arayışını zorlaştırdığını belirtti. Polis yetkilisi Stephen Wiggins ise, gerçek mağdurlardan bilgi alamamaları durumunda zorluk yaşayacaklarını ve şehir merkezinde şüpheli davranışlar görüldüğünde polisin aranması gerektiğini söyledi. Meg ise, bu hesapların bir an önce kapatılması gerektiğini ve izinsiz yayınlanan videoların kadınlara yönelik şiddet tehlikesi yarattığını dile getirdi.

Geri Dön 22 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN