Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Haziran 2024 Salı

Evcil kedilere mikroçip zorunluluğu getirildi

Birleşik Krallık Çevre, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı, evcil kedilere mikroçip takma zorunluluğu getirdi. 

Evcil kedilere mikroçip zorunluluğu getirildi

Bakanlık, kedilerin 5 aylık olmadan önce mikroçip taktırılması ve sağlık bilgilerinin güncel tutulması gerektiğini belirtti.

Birleşik Krallık'ta 9 milyondan fazla evcil kedi bulunuyor. Mikroçip uygulaması, kayıp hayvanların güvenli bir şekilde tespit edilmesini amaçlıyor. Çiftlik kedileri ve yabani kediler bu zorunluluktan muaf tutuldu. Mikroçip, pirinç tanesi büyüklüğünde olup hayvanın derisinin altına yerleştiriliyor.

Mikroçip zorunluluğuna uymayan kedi sahiplerine 500 sterline kadar para cezası verilecek. Ülkede köpekler için de benzer bir uygulama mevcut. Araştırmalar, mikroçip takılan köpeklerin sahiplerine ulaşma ihtimalinin iki kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

Geri Dön 11 Haziran 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN