Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Nisan 2024 Perşembe

Ev fiyatları son altı ayda ilk kez düştü

Kredi kuruluşu Halifax’ın araştırmaları, İngiltere’de konut fiyatlarının son altı aydan bu yana ilk kez düşüşe geçtiğini ortaya koydu.

Buna göre, bir evin fiyatı ortalama 2 bin 900 sterlin düşerek 288 bin 430 sterline geriledi. Ancak fiyatların bir önceki yılın aynı dönemine kıyasa yüzde 0,3 yüksek olduğu belirtildi. Araştırmayı yürüten uzmanlar, konut fiyatlarının satın alma gücünün düşmesine ve borçlanma oranlarının artmaya devam etmesine rağmen şaşırtıcı bir direnç gösterdiğini ifade etti. BBC’nin haberine göre kredi kuruluşu Nationwide da artan mortgage oranlarının emlak piyasasını dizginlediği yönünde görüş bildirmişti.

İngiltere Merkez Bankası 2021 yılından bu yana enflasyonu kontrol altında tutabilmek için faiz oranlarını artırmaya başlamıştı. Ekonomistler, bu adımın ipotek oranlarını da etkilediğini, bu nedenle ev kredilerindeki borçlanma miktarının artığını açıklamıştı.

Geri Dön 11 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN