Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Nisan 2024 Pazartesi

Erken Alzheimer teşhisi için kan testi yapılacak

İngiltere'de, Alzheimer hastalığının daha ucuz ve hızlı bir şekilde teşhis edilmesini sağlamak amacıyla kan testi deneylerinin yapılacağı duyuruldu.

University College London (UCL) ve Oxford Üniversitesi'nden araştırmacılar, Alzheimer hastalığının erken teşhisini mümkün kılarak tedaviye erişimi kolaylaştırma umuduyla, yaklaşık 5 bin kişiden alınan kan örnekleriyle klinik testler gerçekleştirecek.

Oxford Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, gönüllülerden alınan kan örneklerinde 'amyloid2 ve 'tau' gibi belirli proteinlerin izlerini arayacak ve vasküler demans, frontotemporal demans ve lewy cisimli demans gibi hastalık türlerinin olası biyolojik belirtilerini inceleyecek.

Uzmanlar, farklı demans hastalığı türlerinin çeşitli aşamalarında kan testlerinin teşhis için ne kadar etkili olabileceğini araştıracaklar.

UCL'deki araştırmacılar ise kandaki p-tau217 seviyelerinin hem erken demans hem de Alzheimer hastalığının teşhis oranını artırıp artırmadığını değerlendirmek için klinik deneyler yapacaklar.

Geri Dön 08 Nisan 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN