Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Nisan 2024 Cumartesi

“Düzensiz göçmenler rotayı İrlanda’ya çevirdi”

İngiltere’nin Ruanda Planı düzensiz göçmenlerin de rotasında değişikliğe neden oldu.

İrlanda Başbakan Yardımcısı Micheal Martin, The Daily Telegraph’a verdiği demeçte, Ruanda'ya gönderilmekten korkan insanların, İrlanda'ya sığınmak istediklerini açıkladı. Martin, İngiltere’den konuya ilişkin bir çözüm planı talebinde bulundu. 

İrlanda geçtiğimiz yıl, dörtte üçü Ukrayna’dan olmak üzere 100 binden fazla mülteciyi kabul etmişti. Ancak ülkede artan aşırı sağ hareketler ve barınma krizi nedeniyle geçtiğimiz yıl kasım ayında protesto gösterileri düzenlemişti.

İngiltere’de parlamento bu hafta başında, İngiltere’deki düzensiz göçmenlerin, Ruanda'ya gönderilmelerini öngören programı onaylamıştı. Başbakan Rishi Sunak, ilk uçuşların 10-12 hafta içinde başlayacağını bildirmişti. Kral 3. Charles’ın da Ruanda Planı’nı resmen onaylamasıyla hükümetin önündeki tüm engeller kalkmış oldu. 

Geri Dön 27 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN