Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mayıs 2024 Pazartesi

Dünyaca ünlü aktör Bernard Hill yaşamını yitirdi

Yüzüklerin Efendisi ve Titanik filmlerindeki rolleriyle hafızalarda yer eden, dünyaca ünlü İngiliz aktör Bernard Hill 79 yaşında hayatını kaybetti.

Titanik filminde Kaptan Edward Smith ve Yüzüklerin Efendisi'nde Kral Theoden rolleriyle tanınan Hill'in ölümünü, menajeri Lou Coulson duyurdu. 1944 Manchester doğumlu olan Hill, kariyeri boyunca önemli yapımlarda yer aldı.

Bernard Hill'in kariyeri

İngiliz aktör Bernard Hill, 17 Aralık 1944, Manchester, Blackley doğumlu olup "Titanic" ve "Yüzüklerin Efendisi" film üçlemesindeki unutulmaz rolleriyle tanınıyor. James Cameron'un yönettiği 1997 yapımı, Oscar ödüllü Titanic filminde Kaptan Edward Smith rolünü üstlendi, Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi serisinde ise Rohan Kralı Théoden karakterine hayat verdi.

Kariyerinin dönüm noktası, işsizlikle mücadele eden Yosser Hughes karakterini canlandırdığı BBC TV draması "Boys from the Blackstuff" ile oldu. Bu performansıyla büyük beğeni toplayan Hill, dizinin 1983'te en iyi drama dizisi dalında BAFTA ödülü kazanmasına da önemli katkıda bulundu. Ayrıca, 2015 yapımı "Wolf Hall" dizisinde Norfolk Dükü rolüyle de dikkat çekti. Gandhi, Shirley Valentine, The Scorpion King ve Valkyrie gibi birçok önemli yapımda da rol alan Hill, uzun ve başarılı kariyeri boyunca çeşitli ödüller kazandı.

Geri Dön 06 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN