Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Mayıs 2024 Cuma

Cinsiyetsiz umumi tuvalet dönemi sona erecek

İngiltere'de cinsiyetsiz umumi tuvaletler kaldırılıyor. Yeni inşa edilecek binalardaki umumi tuvaletlerde cinsiyet ayrımı zorunlu olacak.

İngiltere’de umumi tuvaletlere kadın ve erkek olarak ayırma zorunluluğu geliyor. Hazırlanan yasa tasarısına göre; yeni inşa edilecek okul, restoran, ofis ve hastanelerde cinsiyetsiz tuvaletler yapılamayacak. Hükûmet, cinsiyet ayrımı yapılmayan tuvaletlerde mahremiyet sorunu yaşandığına dikkat çekerek düzenlemelerin evrensel değerlere göre yapılacağı belirtildi.

Trans hakları savunucuları, tasarının ayrımcılığa neden olabileceğini savunarak hükûmetten 'kapsayıcı çözümler' bulmasını istedi. Eşitlik Bakanı Kemi Badenoch, bu tasarının, uniseks tuvaletlerin yaygınlaşmasına bir tepki olduğunu ve insanların mahremiyeti ve güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu savundu.

Geri Dön 10 Mayıs 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN