Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Nisan 2024 Salı

Bir yıl içerisinde Hepatit C’yi ortadan kaldırma hedefi

İngiltere’de Ulusal Sağlık Hizmetleri tarafından başlatılan bir girişimle, bir yıl içerisinde Hepatit C'yi ortadan kaldırma hedefleniyor.

İngiltere’de Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS), tarafından başlatılan bir test girişimiyle, farkında olmadan hepatit C ile yaşayan binlerce kişiyi tespit edip tedavi etmeyi amaçlıyor. Kurum tarafından yapılan açıklamada, özellikle yüksek riskli gruplarda, karaciğer taraması ve taşınabilir test üniteleri hayata geçirilmesi planlanıyor. Testlerin, aile hekimlerinin muayenehanelerinde, uyuşturucu, alkol destek hizmetlerinde yapılması düşünülüyor.

Hepatit C virüsü, kan yoluyla bulaşıyor ve karaciğere zarar veriyor. Söz konusu tespit hedefi gerçekleşirse, risk altındaki kişilerin antiviral tedaviye erişmesi hedefleniyor. Uzmanlar, Hepatit C’nin belirtilerinin yıllarca fark edilmeyebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Geri Dön 09 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN