Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Nisan 2024 Salı

Belgelerini kaybetti, 16 yıl İngiltere'ye dönemedi

İngiltere'de yaşayan Afrika asıllı Saleh Ahmed Handule Ali, solunum yolu tedavisi için gittiği Cibuti'de belgelerini kaybedince 16 yıl boyunca İngiltere'ye dönemedi.

Süresiz oturum iznine sahip olan Ali, 2008 yılında solunum yolu hastalığının tedavisi için kısa süreliğine Cibuti'ye gitmişti. Ancak Cibuti'ye vardıktan sonra seyahat belgesini kaybeden Ali, Bristol'de yaşayan ailesinin yanına dönemedi.

Ali, Etiyopya'ya geçmeyi başardı fakat İngiliz Büyükelçiliği'nden gerekli yardımı alamadı ve Birleşik Krallık'ta süresiz oturum hakkına dair kaydının olmadığı belirtildi. Ali'nin ailesi, onu geri getirebilmek için hukuki bir mücadeleye girişti. Ancak, Haziran 2015'te İçişleri Bakanlığı Ali'nin Birleşik Krallık'a dönüşüne izin vermedi. Aile, göçmenlik mahkemesine yaptığı itirazlar reddedildi ve konu temyiz mahkemesine taşındı. Temyiz mahkemesi, bu olağanüstü durum için henüz bir karar açıklamadı.

Saleh Ahmed Handule Ali'nin İngiltere'de ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladığı bilgisi verildi. Bu durum, Ali'nin İngiltere ile olan bağlarının güçlü olduğunu gösteriyor ve onun uzun süredir ayrı kaldığı ailesine dönme mücadelesini daha da anlamlı kılıyor.

Geri Dön 23 Nisan 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN