Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da emekli maaşları için referandum çağrısı - 22 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Nisan 2024 Cuma

Zenginler bu yıl da servetine servet kattı

1 Nisan itibarıyla dünyanın en zengin 10 kişisinin toplam serveti, bir önceki aya göre 28 milyar dolar artışla yaklaşık 1,6 trilyon dolara ulaştı.

Forbes dergisinin "Dünya Milyarderler Listesi"nde, 233 milyar dolarlık servetiyle Fransız LVMH Holdingin CEO'su Bernard Arnault, ikinci kez dünyanın en zengin kişisi olarak zirvede yer aldı. LVMH, Louis Vuitton ve Christian Dior gibi 75 ünlü markanın sahibi.

Elon Musk, Tesla, SpaceX, Neuralink ve X (Twitter) gibi teknoloji şirketleriyle 195 milyar dolar servetiyle listenin ikinci sırasında konumlandı. Musk, geçen yıl da 180 milyar dolarla ikinci sıradaydı. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, 194 milyar dolarla üçüncü sırada yer alıyor.

Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, 2024 listesinde servetini en çok artıran iş insanlarından biri olarak öne çıkıyor. Geçen yıl 64,4 milyar dolarla 16'ncı sırada olan Zuckerberg, bu yıl 177 milyar dolarla dördüncü sıraya yükseldi.

Oracle'ın kurucusu Larry Ellison beşinci, Microsoft'un kurucusu Bill Gates yedinci, Microsoft'un eski CEO'su Steve Ballmer sekizinci ve Google'ın kurucularından Larry Page ise onuncu sırada yer aldı. Çinli teknoloji şirketi patronları ilk 10'a giremezken, TikTok'un sahibi ByteDance'in kurucusu Zhang Yiming 43,4 milyar dolarlık servetiyle 27'nci sıradan listeye giriş yaptı.

Geri Dön 05 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN