Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ocak 2024 Salı

Zelenskiy'den 'Üçüncü Dünya Savaşı' uyarısı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Almanya'nın tutumunu eleştirdi ve Üçüncü Dünya Savaşı uyarısında bulundu.

Zelenskiy'den 'Üçüncü Dünya Savaşı' uyarısı

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Almanya'nın 2014 yılında Kırım'ın işgali sırasında takındığı politikanın kendisini hayal kırıklığına uğrattığını ifade etti. Zelenskiy, ARD televizyonuna yaptığı açıklamada, Almanya'nın o dönemde Ukrayna ve dünya için gereken rolü oynamadığını belirterek, bu tutumun kendisini hayal kırıklığına uğrattığını dile getirdi.

Üçüncü Dünya Savaşı uyarısı

Ukrayna Devlet Başkanı, "Scholz, Putin'in sadece Ukrayna için bir tehdit olmadığını anladı. Bence eğer direnmezsek Rusya'nın Almanya'ya yaklaşacağını hissediyor" ifadesini kullandı. Rusya'nın bir NATO ülkesine de saldıracağı iddialarına ilişkin de konuşan Zelenskiy, "Bana öyle geliyor ki Federal Şansölye bu riskin farkında. Bu da açıkça şu anlama geliyor; Üçüncü Dünya Savaşı. Rusya'nın bir NATO ülkesini ya da diğerini vurması, her halükârda Üçüncü Dünya Savaşı'nın başlaması anlamına gelecektir" değerlendirmesinde bulundu.

Almanya'nın Ukrayna'ya Taurus seyir füzeleri tedarik etmeye hazır olmamasından duyduğu üzüntüyü ifade eden Zelenskiy, bu durumu Scholz'a yükleyerek sorumluluk atfetmedi. Ayrıca, Rusya'nın Ukrayna savaşını kazanması hâlinde Almanya'nın elindeki silahların işe yaramayacağını vurguladı.

Zelenskiy, yasaları ihlal ederek Ukrayna'yı terk eden askerlik çağındaki vatandaşların geri gönderilmesi talebinin olamayacağını, ancak bu şekilde Almanya'ya gelenlerin ülkelerine dönmeleri gerektiğini belirtti.

Geri Dön 30 Ocak 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN