Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Kasım 2023 Cumartesi

Z kuşağı azla yetiniyor

Yapılan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yaklaşık yüzde 60'ı mutluluğu parayla satın alabileceğine inanıyor. En azla yetinen ise Z kuşağı.

"İnsanların mutlu olması için ideal banka hesabı bakiyesi kaç olmalı?" araştırmasının sonuçları, paranın mutluluk üzerindeki etkisini ortaya koydu.

Araştırmaya göre, mutlu bir yaşam sürmek için ortalama bir bireyin 1,2 milyon dolara sahip olması gerekiyor. Ancak bu rakam, yaş aralığına göre farklılık gösteriyor.

Z kuşağı azla yetiniyor

1980 ve 1990'lı yıllarda dünyaya gelen kişiler, yılda 525 bin dolar olan gelir ile mutlu olacaklarını ifade etti. 1997-2013 yılları arasında hayata gelen Z kuşağı ise yıllık 128 bin dolar ve 487 bin dolarlık servetle mutlu hissediyor.

Araştırmanın sonuçlarına göre, farklı kuşakların mutluluğu için ihtiyaç duyduğu para miktarı şu şekilde:

  • Y kuşağı (1981-1996 arasında doğanlar): 525 bin dolar yıllık gelir ve 1 milyon 699 bin 571 dolar servet
  • X kuşağı (1965-1980 arasında doğanlar): 139 bin dolar yıllık gelir ve 1 milyon 213 bin 759 dolar servet
  • Boomer (1946-1964 arasında doğanlar): 124 bin dolar yıllık gelir ve 999 bin 945 dolar servet

Araştırmacılar, paranın mutluluk üzerindeki etkisinin sınırlı olduğunu ve başka faktörlerin de önemli olduğunu belirtiyor. Örneğin, güçlü sosyal ilişkiler, anlamlı bir iş ve sağlıklı bir yaşam tarzı da mutluluk için önemli.

Geri Dön 25 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN