Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Kasım 2023 Çarşamba

Yılda 1 milyon çocuk yetersiz beslenmeden ölüyor

Dünya genelinde 17,6 milyon çocuk açlıkla doğacak. Her yıl 1 milyon çocuk ise yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybediyor.

Save The Children adlı İngiltere merkezli sivil toplum kuruluşunun yaptığı bir araştırma, bu yıl dünya genelinde 17,6 milyondan fazla çocuğun açlıkla doğacağını gösterdi. Analiz, bu rakamın son 10 yılda yüzde 22 arttığını ortaya koydu. Yetersiz beslenen doğumların yüzde 95'inin Afrika ve Asya'da gerçekleşeceği vurgulanırken, araştırmanın işgal altındaki Filistin topraklarındaki şiddetin etkilerini içermediği belirtildi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, gıda eksikliğinin özellikle çocuklar için hastalık ve ölüm kaynağı olduğunu belirterek yılda yaklaşık 1 milyon çocuğun yetersiz beslenme nedeniyle öldüğünü ifade etti.

Geri Dön 22 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN